امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

8 مزیت وجود گیاهان در محیط کار-قسمت اول

8 / 10
از 15 کاربر

 8 مزیت وجود گیاهان در محیط کار :

هر کارفرمایی باید گیاهانی را به محیط کار اضافه کند. مزایای این کار که در مطالعات علمی بیشماری نشان داده شده اند هم فیزیکی و هم روانی هستند. برای هر کارفرمایی که نگران هزینه هاست نیز باید گفت که با این کار، میزان صرفه جویی در هزینه ها نیز به اندازۀ کافی قابل توجه است. در ادامه تنها به تعداد معدودی از مزایای سرسبز کردن محیط کاری اشاره می کنیم:

کاهش استرس

افزودن گیاهان به محیط کاری از استرس می کاهد. در مطالعه ای که در سال 2010 انجام شد، گزارش شد که با وارد کردن گیاهان به محیط کار، میزان استرس بسیار کمتر شد:

تنش/اضطراب: 37% کاهش

افسردگی و خمودگی: 58% کاهش

خشم/خشونت: 44% کاهش

خستگی: 38% کاهش

 

    این پژوهش نشان می دهد که حتی اضافه کردن یک گیاه در فضای کاری می تواند تاثیر زیادی بر روان کارکنان بگذارد و به رفاه و عملکرد ایشان کمک کند.

 

وقتی در ساختمانها و محیطهای کاری گیاه وجود داشته باشد این محیطها آرامش بخش تر و دلپذیر تر خواهند بود، همچنین جذاب تر، رنگارنگ تر و آسایش بخش تر می شوند. پیامد وجود گیاهان تنها روانشناختی نیست بلکه اثرات فیزیولوژیکی مانند کاهش فشار خود نیز به وجود گیاهان ربط داده شده است. گیاهان همچنین باعث می شوند محیط اطراف خود را بهتر درک کنیم، احساس راحتی بیشتری داشته باشیم و در نتیجه استرسمان کاهش یابد.

 

افزایش بهره وری

مشخص شده است که در محیطهای کاری که گیاهان در آنجا وجود دارند بهره وری بهتر می شود. کارهایی که به قوای شناختی مربوط هستند، همچنین تمرکز و توجه همگی بهبود می یابند و در نتیجه بهره وری در محیط کار زیاد می شود. در بسیاری از مطالعات نشان داده شده است که در این شرایط، اشتباهات کمتری انجام می شود، کارها سریعتر تکمیل می شوند و به خصوص در مورد کسانی که با رایانه سر و کار دارند، بهره وری بین 10 تا 15 % افزایش می یابد. افزایش تمرکز را می توان به قابلیت گیاهان در کاهش ِ کربن دی اکسید اضافی در هوا نسبت داد.

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل