امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

گیاهان آپارتمانی بخش اول

8 / 10
از 15 کاربر

آشنایی با گیاهان آپارتمانی

در این مقاله ما قصد داریم شما را با انواع گیاهان آپارتمانی و گونه های آنها و مختصری در رابطه با شرایط نگهداری آنها، آشنا کنیم. لذا شما می توانید با آگاهی بیشتری نسبت به خرید و نگهداری آنها اقدام کنید.

در این بخش شما را با 2 نوع گیاه آپارتمانی به نام های آسپیدیسترا لوریدا (عبائی) و کلرفیتوم الاتوم آشنا میکنیم.

 

  • آسپیدیسترا لوریدا (عبائی) یا لیلیاسه ها (تیره سوسن ها)   Aspidistra lurida

 

گیاهی است ژاپنی با ساقه های زیرزمینی و برگ های درشت نوک تیز با الیاف مقاوم به رنگ سبز تیره به گونه ای که به نظر می رسد این برگ ها از زیر خاک روئیده شده اند.

یک نوع خاصی از این گیاه به نام " واریگاتا " معروف است که برگ های متنوع سبز و سفید و درهمی دارد. گاهی اوقات گل های بنفش و گردی در سطح خاک گلدان آن دیده می شود که جنبه تزئینی ندارد.

این گیاه مقاومت بسیار بالایی دارد به گونه ای که با تمامی شرایط ها سازگار می باشد و در بدترین شرایط از نظر نور و حرارت باقی می ماند و فقط نیازمند خاک خوب باغچه ایست و گاهگاهی باید به آن آب داد.

 

 

  • کلرفیتوم الاتوم یا کلرفیتوم کاپنس  لیلیاسه ها (سوسنی ها)   Chlorophytum elatum

این گیاه از دو نظر طرفداران بسیاری دارد. یکی  زیبایی برگ هایش و دیگری کاشتن آسان آن می باشد. روی برگ های آن شاهد خطوط سفید رنگ زیبایی هستیم که باعث کی شود این گیاه از لحاظ زیبایی طرفدار پیدا کند. به منظور تکثیر گیاه می توان دسته های انبوه آن را در بهار و پاییز تقسیم کرد. خاک آن بایستی خاک باغچه شن دار باشد تا رشد ریشه های ضخیم و گوشتی آن را مهیا سازد و این ریشه ها هرسال بیشتر رشد می کنند. در فصولی که هوا نامساعد می باشد از این گیاه برای زینت دادن به آپارتمان ها استفاده می شود. جالب اینجاست که به سرعت با محیط آپارتمان خو می گیرد و از لحاظ حرارت و آب توقع چندانی ندارد به همین جهت کمبود نور موجب کمرنگی برگ های آن خواهد شد.

 

 "استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل