امروز شنبه 10 آبان 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

چگونه باغچه پر طراوتی در فصل تابستان داشته باشیم

8 / 10
از 15 کاربر

" چگونه باغچه پر طراوتی در فصل تابستان داشته باشیم  "

برای داشتن باغچه ای زیبا در فصل تابستان باید به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشیم :

1-کود:

بهترین کاری که میتوانید برای باغچه خود انجام دهید ، اینست که یک لایه 5 سانتی متری کود روی خاک خود بپاشید، کود زمین را می پوشاند و از خاک در برابر آفتاب محافظت می کند. بنابراین خاک را خنک تر نگه می دارد و ریشه گیاهان باغچه تان شاداب تر می شوند و رطوبت آنها بر اثر گرما تبخیر نمی شود.

توجه داشه باشید که لزومی به استفاده از یک نوع کود نیست . هر ماده طبیعی مانند چوب خرد شده ، برگ کاج ، برگ های خشک شده ، تکه های علف میتواند به خاک باغچه تان کمک کند و پس از تجزیه به ساختار خاکتان اضافه شود.

2-علف های هرز:

بسیاری از علفهای هرز مزاحم ، عاشق گرمای تابستان هستند و به سرعت از اندازه های کوچک به اندازه های خیلی بزرگ تبدیل میشوند ، بسیار حایز اهمیت است که آنها را از باغچه تان جدا کرده زیرا رطوبت و مواد مغذی گیاهان زیبای باغچه تان را میدزدند .

دراوردن علف های هرز زمانی که جوان و کوچک هستند بسیار آسان تر است و همچنین زمانی که خاک مرطوبت است راحت تر جدا میشوند.یکی دیگر از دلایل مهمی که باید علف های هرز را زمانیکه جوان هستند از خاک دراورید اینست که از تولید دانه های آنها جلوگیری کنید . برای مثال یک قاصدک میتواند تا 2000 دانه در سال تولید کند.

 

 

3-رنگ های جدید در تابستان به باغچه تان اضافه کنید:

زمانیکه گرمای تابستان فرا میرسد ، بسیاری از گیاهان بهاره مانند گل بنفشه 3 رنگ ، بنفشه عطری ، بنفشه آفریقایی و غیره ناپدید میشوند . باغچه تان را با خارج کردن گل های خشک و کاشتن گیاهان عاشق گرما مانند رز هلندی یا Angelina ، شاهپسند درختی یا lantana ، مریم گلی و غیره زیباتر کنید. این گیاهان به سرعت در گرما رشد میکنند و به سرعت رنگ های تازه و زیبایی به باغچه تان می افزایند.

4-مواظب آفت ها باشید:

مانند علف های هرز ، حواستان به آفت ها و بیماری های باغچتان باشد . به نظر میرسد اواسط تابستان زمان مورد علاقه ی آفت هایی از جمله black spat ، سوسک ژاپنی ، حشرات کدو و کرم گوجه فرنگی و ... میباشد.

5- آبیاری:

اگر تابستان گرمی را تجربه میکنید ، خیلی حواستان به آبیاری باغچه تان باشد . اکثر گیاهان حدود 3 سانتی متر آب در هفته نیاز دارند. بهتر است که تمام آب را یکدفعه بدهید تا ریشه گیاهان به خوبی در عمق خاک در آب فرو روند و غرق آب شوند.

 

 

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل