امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

نحوه کاشت و پرورش آناناس 2

8 / 10
از 15 کاربر

چگونه از گیاه آناناس خود مراقبت کنید :

محل گیاه: آناناس شما بیشتر روزها به نور زیاد یا آفتاب کامل نیاز دارد. آناناس شما تا زمانی که به اندازه کافی نور داشته باشد، می‌تواند کمی سایه داشته باشد. گیاه را از هوای سرد دور نگه دارید.

آب و کود: آب دادن و کود بیش از حد دو موردی هستند که گیاه آناناس را از بین می‌برند. به اندازه لازم آب دهید و گیاه را ماهی یک دفعه با کود ارگانیک متعادل نه چندان قوی کود دهید. گیاه آناناس خود را کمی مرطوب نگه دارید و نگذارید بسیار خیس یا کاملاً خشک باشد.

فصل رشد آناناس: گیاه آناناس شما بیشتر در فصول گرم رشد می‌کند و زمانی که روز کوتاه می‌شود، رشد آن کم می‌شود.

گل دادن آناناس: مانند سایر بروم لیدها، آناناس خیلی سخت گل می‌دهد و احتمالاً بین 2 تا 3 سال گل یا میوه نمی‌دهد. اگر گیاه آناناس خودش گل نداد، باید آن را در معرض گاز اتیلن قرار دهید. برای انجام این کار باید آنرا در طول زمستان به همراه چند سیب بسیار رسیده به مدت چند هفته در پلاستیک قرار دهید. زمانی که سیب‌ها فاسد می‌شوند، گاز اتیلن آزاد می‌کنند که موجب گل دادن گیاه می‌شود.

برداشت آناناس: زمانی که گیاه آناناس شما گل داد، چند ماه طول می‌کشد تا میوه بدهد. گیاهان کوچک آناناس کوچک‌تری تولید می‌کنند، اما به همان اندازه خوشمزه هستند. زمانی که آناناس بطور یکنواخت رسید و کاملاً زرد شد، آنرا بچینید.

آناناس بیشتری پروش دهید: تمام این آناناس‌های تازه می‌توانند ریشه دهند تا گیاه بیشتری تولید کنند. هنگام برداشت آناناس به ته آن نگاه کنید که جوانه‌های کوچک دارد. آناناس را به دقت برداشت کنید و بگذارید این جوانه‌ها کمی بیشتر رشد کنند. این جوانه‌ها را می‌توان بعداً به آرامی جدا کرد و در گلدان قرار داد.

 

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل