امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

نحوه کاشت و پرورش آناناس 1

8 / 10
از 15 کاربر

نحوه کاشت و پرورش آناناس :


مرحله 1: آناناس تازه بخرید

دفعه بعد که برای خرید آناناس تازه می‌روید، آناناسی را انتخاب می‌کنید که به طور یکنواخت رسیده باشد و در بالای آن یک دسته برگ‌های سبز سالم و خوب وجود داشته باشد. از انتخاب آناناس‌هایی که بیش از حد رسیده‌اند یا برگ‌های خشکیده یا زرد دارند، اجتناب کنید.

مرحله 2: جدا کردن سر آناناس

با استفاده از چاقوی تیز، قسمت بالای آناناس را که نسبتاً به سر آن نزدیک است، جدا کنید. پوست و بقیه میوه را با دقت جدا کنید. جدا کردن هر گونه گوشت میوه که بعداً فاسد می‌شود، مهم است. سپس، در ساقه آناناس برش‌های بسیار نازک ایجاد کنید تا زمانی که یک دسته نقاط قهوه ای ببینید. این قسمت آغازین و شکل نگرفته ریشه است که شما قرار است پروش دهید.

مرحله 3:برگ را از ساقه جدا کنید

برخی از برگ‌های پایین تر را از ساقه آناناس جدا کنید تا حدود یک اینچ از ساقه لخت شود.

مرحله 4:بگذارید ساقه خشک شود

سر آناناس را چند روز کنار بگذارید تا محل بریدگی آن خشک شود. آناناس زود فاسد می‌شود، بنابراین، انتهای بریدگی باید قبل از کاشت کاملاً خشک باشد.

مرحله 5: ساقه آناناس را بکارید

گلدان گل 14 تا 24 سانتی را با مخلوط سبکی که سریع خشک می‌شود، مانند مخلوط گلدان کاکتوس یا مخلوطی از کودگیاهی، ماسه و پرلیت پر کنید (خاک رس از همه بهتر است، اما هر گلدانی این کار را انجام می‌دهد). اگر دوست دارید، می‌توانید ته آناناس را قبل از کاشتن در هورمون ریشه فرو ببرید. سر آناناس را تا حدود یک اینچ در داخل خاک قرار دهید و به آرامی خاک اطراف آن را سفت کنید.

سر آناناس در داخل خاک قرار گرفته است.

مرحله 6:ساقه آناناس را آب دهید

ساقه آناناس را خیلی آرام آب دهید تا خاک آن به اندازه کافی مرطوب شود. بطری اسپری برای انجام این کار مناسب است. گلدان را زیر یک پنجره روشن قرار دهید و گیاه را زمانی که خشک شد آب بدهید تا به اندازه کافی مرطوب بماند. اکنون از هیچ کودی استفاده نکنید. برای اینکه گلدان بیش از حد آبیاری نشود، برخی از افراد آنرا در گلخانه یا کیسه پلاستیکی دربسته قرار می‌دهند تا گیاه بتواند آب خود را بازیابی کند.

مرحله 7:صبر کنید تا آناناس ریشه دهد

حدود 1 تا 3 ماه طول می‌کشد تا آناناس شما ریشه دهد. برای اطمینان از پیشرفت رشد، سر آناناس را بسیار آرام تکان تکان دهید تا ببینید در خاک محکم است یا نه. این کار را محکم انجام ندهید، زیرا ریشه کنده می‌شود.

مرحله 8: گیاهآناناس را در گلدان بزرگ‌تری قرار دهید

هنگامی که آناناس شما حسابی ریشه داد، برگ‌های جدیدی از وسط آن شروع به رشد می‌کند. در این مرحله، شما می‌توانید گیاه را در یک گلدان 30 تا 36 سانتی قرار دهید و از مخلوط گلدانی استفاده کنید که غنی است و در عین حال سریع خشک می‌شود. پس از حدود یک سال از زمان رشد گیاه، شما می‌توانید آن را به خانه نهایی خود در گلدان بزرگ 5 گالنی منتقل کنید.

 

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل