امروز شنبه 10 آبان 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

نحوه صحیح چیدن گل

8 / 10
از 15 کاربر

نحوه صحیح چیدن گل ها و حفظ طراوت آنها

1-گل ها را در زمان مناسب تکامل آنها بچینید:

انواع گوناگون گل ها در دوره های زمانی متفاوتی ماندگاری دارند و می بایست در مراحل تکامل مناسبشان چیده شوند. به عنوان مثال، گل هایی با جوانه های متعدد بر هر شاخه مانند Delphinia، Lilacs باید حداقل یک جوانه از گیاه شروع به باز شدن و نشان دادن رنگ داخلی کند تا بتوانید آنها را بچینید. گیاهانی با یک گل بر هر شاخه مانند Marigolds،  Sunflowers باید قبل از چیده شدن، به صورت کامل باز شده باشند.

2- گل ها را در زمان خنکی روز بچینید:

گل ها در بخشی از روز که هوا خنک تر است، آب کمتری از دست می دهند. بنابراین گل های تازه را اول صبح بچینید تا آنها آب بیشتری در خود نگه دارند و مدت طولانی تری تازه  و شاداب بمانند. البته اواخر عصر نیز می توانید گل ها را بچینید ولی دیگر آنها از فواید شبنم آخر شب (شبنم موجب حفظ رطوبت و شادابی گل می گردد) بهره مند نخواهند شد و سریعتر طراوت خود را از دست می دهند.

 

 

3- گل های تازه چیده شده را در آب گرم قرار دهید:

بعد از چیدن گل ها، سریعا ساقه آنها را در آب گرم 43’5 درجه سانتی گراد قرار دهید و گلدان را به مدت 2-1 ساعت در مکانی خنک بگذارید. مولکول های آب گرم، سریعتر به سمت بالای ساقه حرکت می کنند در همینحال در مکان خنک آب کمتری نیز از دست می دهند. رعایت این دو نکته (آب گرم، مکانی خنک) برای گل ها مقادیر زیادی آب فراهم میکند که منجر به طولانی تر شدن عمر و شادابی گل تازه چیده شده، می گردد.

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل