امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

نحوه‌‌ نگهداری از Lucky بامبو

8 / 10
از 15 کاربر

نحوه‌‌ی نگهداری از Lucky بامبو :

بامبو (درسانا ساندریانا) نمادی از قدرت و رفاه است. شبیه بامبوی سنتی چینی است و کلمه‌ی «بامبو» را هم در نام خود جا داده است، اما در واقع ربطی به گیاهان بلند، و انعطاف‌پذیر ندارد. بامبوی خوش‌قدم گیاه بومی غرب آفریقا است، و اگرچه در شرایط حاره‌ای عالی رشد می‌کند، می‌توانید در خانه‌تان هم از آن نگهداری کنید.

گلدان

بامبو می‌تواند در هر ظرف آب تنگی رشد کند. ظروف شفاف نور بیشتری جذب می‌کنند، که می‌تواند رشد جلبک را افزایش دهد. رشد جلبک معمولاً به گیاه صدمه نمی زند اما ممکن است ناخوشایند به نظر برسد. ماده‌ی زیرلایه‌ای مانند شن و ماسه به ثابت نگه داشتن بامبوی خوش‌قدم کمک می‌کند.

آب

بامبوی خوش‌قدم به صورت منظم به آب زلال و شفاف نیاز دارد. آب آن را یک یا دو بار در هفته عوض کنید. اگر می‌توانید از آب فیلتر شده یا آب مقطر استفاده کنید، اما اگر لازم است از آب شیر استفاده کنید، آب را یک شب نگه دارید تا بعضی مواد شیمیایی آن پراکنده شود.

اینجا را کلیک کنید!

نور

فضایی روشن و آفتابی که نور خورشید داغ و مستقیم به آن نمی‌تابد بهترین خانه برای بامبوی خوش‌قدم است. ممکن است در نور مستقیم بسوزد. در نور کم، ممکن است ظاهری لاغر و زرد پیدا کند. سعی کنید آن را روی میز تحریر، کانتر، یا میز نهارخوری نزدیک پنجره‌ای نورگیر قرار دهید، اما مستقیماً روبروی پنجره نباشد.

کود

آب و نور می‌توانند بامبو را چند ماه یا چند سال زنده نگه دارند، اما در نهایت به غذا نیاز پیدا خواهد کرد. سایت ایزی بلوم توصیه می‌کند از کود مایع متعادل گل‌های آپارتمانی مانند کودی با نسبت نیتروژن، فسفر و پتاسیم 10-10-10، رقیق شده با نسبت 10/1 توان اصلی آن استفاده کنید. در نوبت سومی که آب را عوض می‌کنید به جای آب شفاف از کود استفاده کنید.

خاک

بامبو‌ معمولاً در آب به فروش می‌رسد و رشد می‌کند. اگر تصمیم گرفتید بامبوی خوش‌قدم خود را بکارید، از ترکیب خاکی در گلانتان استفاده کنید که آب آن به خوبی تخلیه شود و محیطی مرطوب اما نه خیس ایجاد کند.

 

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل