امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

محافظت ویتامین C از گیاهان در برابر اشعه خورشید

8 / 10
از 15 کاربر

ویتامین C  از گیاهان در برابر آسیب توسط اشعه های خورشید جلوگیری می کند.

اگرچه زیست شناسان نزدیک به دو دهه می باشد دست یافته اند که گیاهان به منظور محافظت از خودشان در برابر نور بسیار زیاد خورشید، ویتامین C  تولید می کنند، اما مکانیک این روند تا همین اواخر ناشناخته بود.

کلروپلاست گیاه از کلروفیل برای تبدیل انرژی نور خورشید به قندهایی که می تواند توسط سلول های آن استفاده بشود، استفاده می کند.

نور یکی از بخش های این پروسه است که فتوسنتز نامیده می شود که گیاهان از آن برای تبدیل کربن دی اکسید به اکسیژن استفاده می کنند.

حیوانات و انسان ها دارای میتوکندری می باشند که از اکسیژن جهت کمک به تولید آدنوزین تری فسفات (ATP) که سلول ها برای تولید انرژی به آن نیاز دارند، استفاده می  کنند. بنابراین شباهت قطبی کلروپلاست و میتوکندری واضح است. نور خورشید به تولید ویتامین C  در گیاهان کمک می کند. اکثر حیوانات ویتامین C  خودشان را تولید می کنند، اما ما انسان ها برای بدست آوردن آنتی اکسیدان ویتامین C  خود به غذاهای گیاهی نیاز داریم.

نور خورشید منبع انرژی است که اولین روند تولید ویتامین C در گیاهان را آغاز می کند.

نور خورشید همچنین آغاز کننده روندی در پوست ماست که به تولید مهمترین عامل پیشگیری از بیماری ها که با نام ویتامین D شناخته شده است کمک می کند.

اما نور بیش از انداره یا خیلی کم می تواند توانایی گیاه را از محافظت خود در برابر اکسیژن رادیکال های آزاد تولید شده، مختل کند که در این صورت می تواند رشد گیاه را مهار کند.

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل