امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

خرابی کاکتوس ها - بخش اول

8 / 10
از 15 کاربر

خرابی کاکتوس ها - بخش اول

جلوگیری، علل، شناسایی و راهکارها

قارچ‌ها :

اکثر مواقع خرابی به خاطر گندیدن یک بخش خراب یا ضعیف گیاهی است که در حال گندیدن است. تخم‌ها باعث تکثیر قارچ‌ها می‌شوند، تخم‌هایی که همه‌جا یافت می‌شوند به همین خاطر هیچ‌چیز مانع از وجود آن‌ها نمی‌شود، کاری که لازم است برای حفظ گیاه خود از این نوع خرابی بکنیم فقط سالم نگه‌داشتن آن‌ها است.

حشرات و کرم‌ها :

بسیاری از جانوران بی‌مهره به خوردن این نوع گیاهان علاقه دارند. جدای از زشتی که در اثر خوردن گیاه به وجود می‌آورند عموماً کل گیاه را نمی‌خورند (معمولاً). خطر بیشتر موجه قسمت‌هایی که این جانداران ایجاد کرده‌اند و برگ‌های آن‌ها را از بین برده‌اند. هر دو این عوامل باعث ایجاد بیماری‌های گیاهی می‌شوند.

رطوبت زیاد :

بعضی از کاکتوس‌ها به رطوبت بالا و آب زیاد عادت دارند درحالی‌که بیشتر آن‌ها این‌گونه نیستند. زیاد آب دادن به کاکتوس‌ها مثل پوشیدن جورابی خیس از صبح تا شب است که باعث جوش زدن یا حتی بدتر از آن می‌شود که البته برای کاکتوس‌ها یک عامل خرابی بسیار مهم است.

رشد سریع :

گیاهانی که به خاطر آب دهی زیاد، کودپاشی یا پیوند زدن رشد می‌کنند معمولاً منجر به باد کردن آن‌ها می‌شود. ازآنجایی‌که این‌گونه گیاهان پر از آب هستند و پوسته‌ی آن‌ها به‌اندازه‌ی معمول ضخامت ندارند و مستعد بیماری‌ها و عفونت‌ها هستند. وقتی‌که یک گیاه بادکرده خراب می‌شود، خیلی سریع پخش می‌شوند. شاید این ریسک را بکنید که گیاهان را جدا کنیم که همین شکاف فضایی برای آلودگی‌ها ایجاد می‌کنند.

خرابی‌های فیزیکی:

همان‌طور که حشرات وقتی گیاهان می‌افتند آن‌ها را می‌خورند معمولاً برای آن‌ها مشکلاتی هم به وجود می‌آورد. کاکتوس‌ها معمولاً گیاهان قوی هستند ولی می‌توانند قوی‌تر هم باشند.

 

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل