امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

تاثیر گیاهان در محیط های کاری

8 / 10
از 15 کاربر

تحقیقات نشان داده که گیاهان موجب بالا بردن بهره وری محیط کار می شوند.

مطالعات اخیر انجام شده توسط محققان دانشگاه Exeter  در پی همکاری با چهار دانشگاه دیگر، به این دست یافته اند که افزودن گیاهان سبز در محیط کار می تواند شرایط کاری را در جهت مثبت و رو به رشدی تغییر دهد. یافته ها نشان می دهند که افزودن گیاهان سبز در محیط های اداری نه تنها بهره وری را افزایش داده است، بلکه رضایتمندی همه جانبه را بهمراه داشته و موجب خرسندی بیشتر کارمندان می شود.

سطح های بهره وری دو شرکت اداری یکی در هلند و دیگری در انگلستان به مدت 18 ماه مورد بررسی قرار گرفته و سرانجام دیده شده که میزان بهره وری آنها با این حال که فضای داخلی شرکت ها با گیاهانی به صورت پراکنده تزئین شده بود، به میزان 15درصد افزایش پیدا کرده بود.

بسیاری از محیط های کاری که در استفاده از گیاهان پیش قدم هستند، به طور تعجب برانگیزی هیچ سودی را حاصل نمی کنند. این ایده به این صورت می باشد که هرچیزی غیر از موارد لازم جهت تکمیل کردن وظایف کاری مانند کامپیوتر ، منگنه، خودکار و ... باعث پرت شدن حواس کارمندان می شود. بنابراین در یک محیط کاری کارآمد، سودمندی نخواهد داشت.

درحالیکه همانگونه که مطالعات نشان داده است، استفاده از گیاهان سبز باعث ایجاد یک محیطی می شود که مردم در آن احساس راحتی، با استرس پایین تر و تمایل بیشتر برای حس خوب و عالی داشتن در انجام وظایفشان نشان می دهند.

دکتر کریس نایت از دانشگاه Exeter  می گوید مسئله ای که حائز اهمیت است این ست که هر کسی می توانست یک گیاه سبز را از محلی که پشت میز کاری خود نشسته است، مشاهده کند. اگر شما در محیطی کار می کنید که شما را از نظر روانشناسی مجذوب می کند، در آن صورت شما شادتر خواهید بود و با بازدهی بالاتری به کار خواهید پرداخت.

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل