امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

بونسای و گیاهان مینیاتوری قسمت چهارم ریشه گیاه

8 / 10
از 15 کاربر

ریشه بن سای :

 

هنگامیکه گیاه بن سای خود را از گلدان خارج کردید بایستی به دقت ریشه های آن را با به آرامی کنار زدن خاک های اطراف آن چک کنید. در برخی موارد مانند درخت های کاج، شما نباید تمامی خاک اطراف گیاه را دور بریزید زیرا ممکن است بن سای شما آسیب ببیند. در برخی موارد که ریشه ها بسیار بلند هستندد، شما می توانید آنها را بچینید و مرتب کنید، مخصوصا اگر به قدری باشند که در گلدان جدید جای نگیرند. اگر آن ها بسیار درهم و برهم باشند، سعی کنید به کمک یک چنگک آنها را از هم جدا و مرتب کنید. حواستان باشد که ته گلدان جدیدتان باید سوراخ باشد تا هنگام آبیاری گیاه، آب اضافی از آنجا خارج شود. و روی آن را با یک توری پلاستیکی و سپس لایه نازکی از شن بر روی توری قرار دهید. سپس گیاه خود را درون گلدان قرار داده و با خاک مخلوطی که از قبل آماده کرده اید، ریشه های آن را بپوشانید.

 

بعد از تعویض گلدان مشکل خاصی به وجود نمی آید. بن سای هیچ گونه واکنشی نباید از خود نشان دهد. چنانچه این وظیفه شماست که تا یک ماه به دقت رفتار آن را زیر نظر داشته باشید. به هیچ وجه کود داده نشود. از گیاهتان در مقابل بادهای شدید، باران، آفتاب به شدت مراقبت کنید مخصوصا اگر آن را در خارج از منزل نگهداری می کنید. بیش از انداره شاخه های اضافی آن را هرس نکنید.

تعویض گلدان گیاه بن سای رویه ای است که در طول آن ممکن است گیاه شما برای چند روزی ضعیف شود تا اینکه هنگام فرارسیدن فصل آن دوباره به حالت اولیه بازگردد. این دلیلی است که شما باید در طول آن مدت به طور دائم گیاه خود را زیرنظر داشته باشید.

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل