امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

بونسای و گیاهان مینیاتوری-قسمت پنجم هرس

8 / 10
از 15 کاربر

هرس :

 

هرس کردن فقط برای مراقبت از گیاه بن سای انجام نمی شود. همچنین روشی است برای شکل دادن به درخت تان.

شما باید به طور دائم آن را هرس کنید تا به آن شکلی که می خواهید به نظر برسد، دربیاید. همان طورکه قبلا به آن اشاره شد، ریشه ها باید پیراسته و مرتب باشند. هردو بخش باید به طور دائم اعمال شود تا اینکه بن سای حالت متعادل داشته باشد. هرس کردن همیشه لازم و ضروری می باشد.

دو راه برای هرس کردن وجود دارد: هرس به عنوان شکل وسبک دادن به گیاه، و هرس برای نگهداری و مراقبت از گیاه. که مورد اول به گیاه شما شکل و شمایل خاصی متناسب با سلیقه شما خواهد داد و مورد دوم به منظور مراقبت و نگهداری از آن استفاده می شود.

هرس نوع دوم بایستی در طول فصل رشد گیاه انجام شود ولی هرس نوع اول که به منظور شکل دهی به گیاه بود، باید قبل و بعد از زمان فصل مورد نظر برای رشد گیاه انجام شود. هگام هرس شما باید از ابزار مناسب در این خصوص استفاده کنید. در برخی موارد شما می توانید با دستتان گیاه را هرس کنید. در برخی از مواقع این پروسه به منظور کاهش سایز برگ ها انجام می شود. شما باید شاخه های به صورت عمودی را که خیلی بزرگ هستند را هرس و مانع از رشد آنها شوید. همچنین باید از شاخه های ضخیمی که در بالای بن سای شما وجود دارند مراقبت کنید زیرا که آنها می توانند به ظاهر بن سای تأثیر بگذارند و باعث شوند که خیلی غیر طبیعی به نظر برسد. همچنین مراقب شاخه هایی که به طور عجیبی پیچ خورده اند و منحنی شده اند، باشید.  

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل