امروز دوشنبه 10 آذر 1399

سبد خرید

پیگیری سفارش

کد رهگیری  
تصویر امنیتی  

بونسای و گیاهان مینیاتوری-قسمت اول آبیاری

8 / 10
از 15 کاربر

بن سای خانگی:

در این بخش ما قصد داریم راجع به مراقبت و نگهداری از گیاه بن سای که یک موضوع بسیار پراهمیت است، صحبت کنیم. راه های بسیار زیادی در خصوص رشد و پرورش این گیاه وجود دارد، از کاشتن بذر این گیاه، خریدن گیاه تازه جوانه زده یا جوان و یا خریدن یک درخت مینیاتوری که به طور کامل رشد کرده است. در تمامی این حالات، مراقبت درست از این گیاه تنها راهی است که می توانید آن را سالم و زیبا نگه دارید.

هنگامیکه شما یک بن سای را با کاشتن بذر آن  پرورش می دهید، بایستی تا زمانیکه به رشد کامل برسد و تا حد کافی مقاوم شود و به عنوان یک درخت بن سای تلقی شود، صبر کنید. این یک پروسه ی طولانی است که ممکن است ماه ها یا سال ها به طول بی انجامد.

اگر شما برای اولین بار است که یک درخت مینیاتوری را به منزل خود می آورید، ما به شما پیشنهاد می کنیم درختچه جوان و نوپا را خریداری کنید و همزمان یک بن سای دیگر را با کاشتن بذر آن شروع به پرورش کنید. این راهی است که شما نحوه عملکرد هر دوی آنها را خواهید آموخت. البته که شما می توانید یک درخت بن سای را که رشد کامل خودش را کرده نیز خریداری کنید، اما نحوه مراقبت از آن حائز اهمیت است.

در اینجا ما به عواملی که در رشد و مراقبت از این گیاه مؤثر هستند، اشاره می کنیم:

  • آبیاری:

انواع درختان مینیاتوری ، هرکدام تیازها و مشخصه های خاص خود را دارند. به طور مثال برخی از آن ها به آبیاری بیشتری نسبت به دیگر گیاهان نیاز دارند. همچنین شما باید شرایط دمایی مورد نیاز را هم در نظر بگیرید.

درباره ی درخت بن سای، هیچگونه برنامه زمانی و روتین برای آبیاری آن وجود ندارد. بهترین راه برای دانستن زمان مناسب برای آبیاری این درخت، چک کردن دائمی خاک آن می باشد. به طوریکه خاک این گیاه هرگز نباید خشک باشد. سعی کنید که همیشه آن را نمناک و مرطوب نگه دارید. اما مراقب باشید که بیش از اندازه آب ندهید، در غیر این صورت به آن صدمه خواهید زد. اما هنگامیکه برگ های درخت مینیاتوری شما شروع به زرد شدن کردند، آنوقت میزان آب دهی را بیشتر کنید. همچنین شما می توانید از آب پاش برای آبیاری درختتان استفاده کنید و به آرامی برگ ها و خاک آن را نمناک کنید.

ترکیب خاک گلدان شما نیز در آبیاری بسیار اهمیت دارد. ممکن است ترکیب خاک های گلدان به گونه ای باشد که آب را مدت زمان طولانی تری در خود نگه دارد. در مجموع آبیاری یک نکته بسیار حائز اهمیتی است که باید دائماً مورد توجه قرار گیرد.

"استفاده از مطالب سايت دنیای گل برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است"

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

پیگیری آنلاین

تبلیغات

خرید آسان از دنیای گل